Každá jóga je vlastně terapie….terapie těla i duše. Co můžete v té naší Fyzio…jogové hodině očekávat je jemné plynutí nejen s dechem ale i s důrazem na prevenci bolesti zad a všech velkých kloubů a na aktivaci hlubokého stabilizačního systému v jógových ásanách.

Někomu se může zdát hodina pomalejší než běžná Vinyasa flow jóga. Uvědomění si svého těla a jemné změny postavení kloubů vůči sobě však vyžadují plnou koncentraci a soustředěnost na přítomný okamžik. Tyhle korekce si pak můžete odnést sebou do dalších hodin a zabránit tak přetěžování už tak dost přetížených částí těla.

Jógové pozice jsou kombinovány s prvky vývojové kineziologie a je kladen důraz na jejich správné provedení. Prvky vývojové kineziologie využívá spousta metod fyzioterapie včetně Dynamické Neuromuskulární Stabilizace, kterou založil prof. PeadDr. Pavel Kolář, Ph.D. a školí jí nejen fyzioterapeuty ale i fitness trenéry nebo jógové instruktory. Dává tak do povědomí široké veřejnosti jak správně aktivovat hluboký stabilizační systém i během tréninků nebo při každodenních činnostech.

Pozice DNS a jógy se pak mohou vzájemně doplňovat a dokonce si jsou i podobné. Anandabalasana (pozice šťastného dítěte) se dokonce objevuje v obou případech, pozice rytíře připomíná anjeyneasanu a medvěd pak psa hlavou dolů.

Začleněním správné aktivace hlubokého stabilizačního systému a udržením kloubů v jejich centrovaném postavení (kloubní plochy jsou zatíženy rovnoměrně a jsou tedy ochráněny před předčasným opotřebením) se tak naučíte neubližovat si v ostatních dynamičtějších hodinách jógy.

Přijďte si alespoň jednou vyzkoušet a zkorigovat postavení těla na Fyzioterapeutické józe a pak můžete tuto praxi rozkrájet nebo nakouskovat a využít to, co se hodí právě Vám. Vezmete si z ní, co vyhovuje Vašemu tělu, které prošlo za celý život určitými konkrétními zraněními. Na hodině se můžete inspirovat jak s nimi zacházet a tolerovat je nejen při jógových ásanách ale především v běžném životě.

Těším se na společná setkávání. Hodiny Fyzioterapeutické jógy probíhají v Punk jóga studiu – každý pátek – od 16:30.