aneb MILUJTE SVOJE VAJEČNÍKY!

Před pár týdny jsem strávila víkend s úžasnou Pavlou Rožumberskou a dalšími bohyněmi v brněnském Sportareal centru Družstevní na jejím semináři hormonální jógy. Asi 25 krásných žen se sešlo, aby se spřátelilo se svým hormonálním systémem. Nejen problém ale třeba i zvědavost nás vedla k tomu, že jsme místo užívání si krásného jarního počasí venku zůstávali vevnitř v místnosti nebo lépe řečeno vevnitř v sobě.

Pod vedením energické a usměvavé Pavlínky jsme prošly celou sestavou hormonální jógy za víkend celkem 3x. Tak jestli po tomto víkendu moje vaječníky, štítná žláza, nadledvinky nebo hypofýza nevrněli blahem, tak už teda nevím, co víc jim nabídnout. Pomocí speciálních ásan a technik pranajamy, které sestavila do jednoho celku brazilská jogínka Dinah Rodrigez, jsme těmto orgánům věnovali spoustu pozornosti a lásky. Člověk si tak uvědomil, jak málo je vděčný, za to, jak jeho tělo úžasně funguje. Také jsme pochopily, že pokud se v nás střídají během menstruačního cyklu 4 povahově docela rozdílné ženy, tak je to úplně normální a že si z pro nás možná nesmyslné plačky nebo líté saně v období před menstruací nemusíme dělat vůbec nic. Právě cvičení hormonální jógy by mělo projevy spojené s kolísáním hormonů v těle snižovat. Zakladatelka této metody zaznamenala také skvělé výsledky u žen v přechodu nebo u těch, co měly diagnostikovanou neplodnost způsobenou hormonální nerovnováhou. Tato kombinace ásan a technik pranajamy aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí a pomáhá tak k jejich správné funkci a tím optimální produkci hormonů.

Po prvním dnu jsme tak prý všechny přišly zpět na kurz s jakousi jiskrou v oku… .že by znak vyrovnané ženy? Nevím ale určitě vím, že cvičení sestavy 3-4x týdně mi dodává spoustu energie a možná mi pomáhá v tom jak se mít každý den víc a víc ráda. Při každé praxi slyším ten líbezný hlas Pavlínky, co mi říká: soustředím se na pravý/levý vaječník milovaný….Já se tak učím mít ráda nejen své vaječníky ale i vážit si toho, co se v mém těle odehrává během 28denního menstruačního cyklu.

Víkendové setkání s Pavlou Rožumberskou a seznámení s hormonální jógou tak mohu jen doporučit…další bude v Brně už v červnu, tak neváhejte a jděte najít tu svoji hormonálně vyrovnanou ženu v sobě už tento rok. Tímto bych chtěla Pavlínce za všechno poděkovat a říct, že Brno jásá nad myšlenkou, že její přítel je duší Brňák a že ji tu třeba někdy v budoucnu uvidíme častěji.

Jak cely kurz vnímala Pavlinka jako lektorka, si můžete přečíst na Hormonal-joga.cz

Vstupenky koupíte, nebo přihlášení provedete k události Víkendový kurz Hormonální Jógové Terapie